Pyörösahanterä, hieno
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuusrakenne ja hyvä laatu edulliseen hintaan.
Höyrykarkaistu pinta suojaa särmämurtumilta.
Käyttötiedot
Hidaskäyntisissä koneissa (n. 50 kier./min).
Hammasjako t: (hammastyyppi).
- 4 mm (BW) – Profiileille ja putkille, seinämäpaksuus 1,0–1,5 mm.
- 5 / 6 mm (HZ) – Keskikokoisille profiileille, putkille ja tangoille, seinämäpaksuus tai poikkileikkaus 1,5–20 mm.
- 7 / 8 mm (HZ) – Karkeille profiileille ja tangoille noin 50 mm:n seinämäpaksuuteen tai poikkileikkaukseen asti.
- 10–16 mm (HZ) – Erittäin paksuille poikkileikkauksille ja umpimateriaaleille yli 50 mm.
Huomautus
- Ruostumattomalle teräkselle (esim. V2A) oikea lastuamisnopeus ja voitelu ovat erittäin tärkeitä (ks. ohjeistus lastuamisoppaasta, nro 110020).
- Pyöreys- ja aksiaalipoikkeama-arvot ovat selvästi parempia kuin DIN 1840:n luvut, joissain tapauksissa jopa 50 %.
Käyttötiedot
N
600
N
800
P
37
P
22
P
20
N
400
K
27
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ | 225 mm |
| Paksuus | 2 mm |
| Terien lukumäärä z | 180 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 180 |
| Jako t | 4 mm |
| Sopii sahamerkkeihin | Eisele |
| Vetoaukon halkaisija | 8 mm |
| Ajonastareikien määrä | 2 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 55 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 177050 |
|---|---|
| EAN | 4045197700445 |