KOMET®-upotin 45°
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttötiedot
Pyöreiden ja pitkänomaisten reikien purseenpoistoon sekä puolisuunnikkaan muotoisten urien jyrsintään. Upotuksiin DIN fine -standardin mukaan DIN-ruuveille M10 − M20.
Edellyttää jäykkiä käyttöolosuhteita (ei voida käyttää porakoneissa).
Huomautus
Sopivat kolmikulmaiset teräpalat, ks. nro 216700; 216740; 216770.
Tekniset tiedot
| Varren malli | Weldon-varsi |
|---|---|
| Upotuskulma | 90 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Upotin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Min. sisäänvientihalkaisija dmin | 37 mm |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Maks. viistehalkaisija dmax | 37 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 239653 10IP (2,8 Nm) |
| Sopivat kääntöterät | TO.. 1403 |
| Vaihtoteräpalat nro 216700; nro 216740; nro 216770 | 26-660 |
| Upotetuille DIN-ruuveille | M20 |
| Kokonaispituus | 100 mm; 100 mm; 100 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 2 |
| Upotuksen ⌀ d | 19 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Porausyvyys | 18,5 mm |
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Upotuskulma | 90 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 216600 |
|---|---|
| EAN | 4047109013032 |