Vaihtoteräpora yhdistelmävarrella 3×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä vakaus ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Porausrei’ille ilman paluu-uurteita ja tarkalla mittatarkkuudella (noin ± 0,1 mm).
Soveltuu myös koneisiin, joissa on pieni karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvi- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Pora lävistää materiaalin ja tällöin kiekko irtoaa.
Henkilövahinkojen vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Pyynnöstä voidaan toimittaa porras-työkaluja enintään 2 portaalla ohjeidenne mukaisesti. (Vähimmäistilausmäärä: 2 kpl).Sopii
Vaihtopala WOEX 040304.
Rakenne
Hyvä vakaus ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Porausreikiin ilman paluu-uurrejälkiä ja tarkalla mittatarkkuudella (noin ± 0,1 mm).
Sopii myös koneille, joissa on pieni karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvaus- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Kun pora menee materiaalin läpi, yksi lastulevy putoaa irti.
Henkilövahingon vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Pyynnöstä voidaan toimittaa porrastyökaluja enintään 2 porrasta ohjeidenne mukaan. (Vähimmäistilausmäärä: 2 kpl).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | DIN 6535 HE, DIN 6595 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 3×D |
| Usp1 | Yhdistelmävarrella |
| Työstöstrategia | MTC |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; viistoporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; Päällekkäinporaus; Viisto ulostulo; Viistoporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 69 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 25 mm |
| Varren pituus ls | 56 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | WOEX 040304 |
| Nimellis⌀ d | 23 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 0.5 mm |
| Ulkonema pituus la | 93 mm |
| Kokonaispituus l | 149 mm |
| Tuuman halkaisijalle | 29/32 tuumaa |
| Porakäyttö | Keskitysporaus; vino porauksen aloitus; vaatii ristiporauksen; upotus; vino porauksen ulostulo; vino esiporaus |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 232300 |
|---|---|
| EAN | 4045197346001 |