HiPer-Drill-peruselementti 8×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Erittäin suuret syöttönopeudet ja maksimaalinen suorituskyky geometrian muotoilun sekä runkoaineen ja pinnoitteen valinnan ansiosta.
- Terän työasennon tarkka sijoitus V-hiotun vaihtoterätaskun ansiosta ja varma kiinnitys keskiöreiän kautta.
- Korkea heittotarkkuus asennettuna.
- Varren tuki maksimaaliseen vakauteen käytössä.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm asti saatavilla pyynnöstä.
Kiristysruuvi on vaihdettava joka viidennen teräpalavaihdon yhteydessä.
Kiinnitä hydrauliseen istukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan heittotarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden varmistamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyenä.
Pienennä vc-arvoja 20 %.
Poran prosessivarma käyttö edellyttää edeltävää 1,5xD ohjausreikää poralla 231600 ja samalla teräpalan koolla ja tyypillä.
Ohjausreikä parantaa prosessivarmuutta.
Suositus
Poraa ohjausreikä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teräpalaporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 8×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 192 mm |
| Halkaisija-alue dc | 23 - 23.99 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 25 mm |
| Varren pituus ls | 56 mm |
| Kokonaispituus l | 283 mm |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Porakäyttö | vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii vinon ulostulon; vaatii vinon poran aloituksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 231615 |
|---|---|
| EAN | 4045197603289 |