HiPer-Drill-peruselementti 1,5×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin suuret syötöt ja maksimaalinen suorituskyky optimaalisesti yhteensovitettujen geometrioiden ja materiaalien ansiosta.
- Teräpalan tarkka paikannus prismamaisen teräpesän ja keskireiän kautta tapahtuvan varman kiinnityksen ansiosta.
- Korkea keskeisheiton tarkkuus asennettuna. (Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti)
- Varren tuki optimaalista vakautta varten käytön aikana.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Vaihda kiristysruuvi joka viidennen teräpalavaihdon yhteydessä.
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm:iin asti saatavana pyynnöstä.
Kiinnitä hydrauliseen istukkaan (esim. nro 302026 koko 20) parhaan keskeisheiton tarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden saavuttamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyeksi.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 1,5×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 23 mm |
| Halkaisija-alue dc | 14.5 - 14.99 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Varren pituus ls | 48 mm |
| Kokonaispituus l | 95 mm |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Porakäyttö | vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii vinon ulostulon; vaatii vinon poran aloituksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 231600 |
|---|---|
| EAN | 4045197602534 |