HiPer-Drill peruselementti 10×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin suuret syöttönopeudet ja maksimaalinen suorituskyky geometrian muotoilun sekä substraatin ja pinnoitteen valinnan ansiosta.
- Terän työasennon tarkka sijoitus v-hiotun kääntöteräpesän ja keskiön reiän kautta tapahtuvan varman kiinnityksen ansiosta.
- Korkea pyörintätarkkuus asennettuna.
- Varren tuki maksimaaliseen vakauteen käytössä.
Kiillotettu lastutila.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm:iin asti saatavilla pyynnöstä.
Kiristysruuvi on vaihdettava joka viidennen teräpalavaihdon yhteydessä.
Prosessivarmaan porauksen käyttöön vaaditaan edeltävä pilottireikä 1,5xD poralla 231600 sekä sama teräpalakoko ja -tyyppi.
Pilottireikä parantaa prosessivarmuutta.
Kiinnitä hydraulistukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden saavuttamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyeksi.
Pienennä syöttöarvoja f 10 % ja vc-arvoja 30 %.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 450 mm |
| Halkaisija-alue dc | 43 - 44.99 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 40 mm |
| Varren pituus ls | 70 mm |
| Kokonaispituus l | 582 mm |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Porakäyttö | vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii vinon ulostulon; vaatii vinon porauksen aloituksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 231617 |
|---|---|
| EAN | 4062406641702 |