Rengasjyrsin HSS, leikkaussyvyys 30 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin tavallisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä lastuava työstö optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella − ⌀ 19 mm.
Päällystämätön HSS − edullinen vaihtoehto.
Käyttötiedot
Siirrettävissä magneettipora- tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Rengasjyrsin leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porasydän poistetaan ulosheittotapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman ulosheittotappia.
Huomautus
Rengasjyrsimen voiteluun suositellaan erittäin tehokasta leikkuuöljyä (ks. nro 084210).
Käyttötiedot
N
60
N
60
P
15
P
10
M
10
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Reikäjyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 22 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Varren ⌀ | 19 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 118790 |
|---|---|
| EAN | 4045197514905 |