Kartiomainen tarkkuuspeltipora, HSS, kierreurilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Terävä porakärki, esiporausta ei tarvita. Kartiomaisesti nousevat leikkuusärmät ja ulkopinnan radiaalinen vapautus takaavat tasaisen ja hienon työstön. Urituksessa asteikko. Varressa lisäksi kolme tasopintaa.
TiAlN-pinnoite kuivatyöstöön, optimaalinen kulumiskesto ja maksimaaliset lastuamisnopeudet.
Kierremallinen turvalliseen lastunpoistoon.
Käyttötiedot
Poraus ilman purseita tai tärinäjälkiä.
Teräslevy 0,1–2 mm, ruostumaton levy (V2A) 0,1–1 mm, ei-rautametallit: 0,1–50mm, muovi enintään 10 mm.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Varren ⌀ | 10 mm |
| Kokonaispituus | 102 mm |
| Halkaisija ⌀ | 4 - 30.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 118040 |
|---|---|
| EAN | 4045197359445 |