Kartio tarkkuuslevyporanterä HSS TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Terävä porankärki, esiporausta ei tarvita. Kartiomaisesti nousevat leikkaussärmät ja ulkopuolen radiaalinen vapautus takaavat tasaisen ja siistin työstön. Asteikko urissa. Varressa lisäksi kolme tasopintaa.
TiN-pinnoite: Suuremmat lastuamisnopeudet ja moninkertainen kulumiskestävyys. Erityisesti pehmeille, voiteleville materiaaleille.
Käyttötiedot
Poraus ilman purseita tai tärinäjälkiä.
Teräslevy 0,1–2 mm, ruostumaton levy (V2A) 0,1–1 mm, ei-rautametallit: 0,1–5 mm, muovi jopa 10 mm.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Varsi kolmella kiinnityspinnalla |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiN |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Kokonaispituus | 58 mm |
| Halkaisija ⌀ | 3 - 14 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 118030 |
|---|---|
| EAN | 4045197036490 |