Mikroporasarja HSS-E-PM N pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erikoispora vahvistetulla varrella, korkea pyörintätarkkuus ja tarkka kärkihionta. Poran ⌀-toleranssit 0/−0,004 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC − 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
70
N
40
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
S
5
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / -0,004 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierreport |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 1899 A |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi; Sylinterivarsi; Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi; Sylinterivarsi; Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Porien lukumäärä | 5 |
| Normi | DIN 1899 A |
| Kiinnitysuran pituus lc | 11,2 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / -0,004 |
| Varren halkaisija ds | 1,5 mm |
| Kokonaispituus l | 25 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,041 mm/k |
| Nimellis⌀ d | 1,35 mm |
| Kokonaispituus l | 25 mm |
| Varren halkaisija ds | 1,5 mm |
| Leikkuupituus l2 | 9,2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112305 |
|---|---|
| EAN | 4067263761266 |