Mikroporanterä HSS-E-PM N, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erikoisporanterä vahvistetulla varrella, korkea pyörintätarkkuus ja tarkka kärkihionta.
Poranterän ⌀-toleranssit 0/−0,004 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC − 1,5 × DC.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0/−0,004 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 1899 A |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h8 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi toleranssilla h8 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 1.55 mm |
| Normi | DIN 1899 A |
| Kiinnitysuran pituus lc | 12.4 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0/−0,004 |
| Varren halkaisija ds | 2 mm |
| Kokonaispituus l | 30 mm |
| Porausyvyys | 10.6 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.052 mm/v |
| Normi | DIN 1899 A |
| Toleranssi ø | 0/−0,004 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112300 |
|---|---|
| EAN | 4045197647375 |