Lyhyt pora HSS/E TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkat reiät korkean pyörintätarkkuuden ja erityisen lastu-uraprofiilin ansiosta.
Pistehiottu muoto C koosta 2,4 mm alkaen.
Etu
Ihanteellinen poraukseen pienillä poraussyvyyksillä (n. 2–4×d) NC-koneissa ja automaateissa.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
75
N
60
N
65
P
50
P
40
P
35
P
16
M
17
M
13
S
8
N
50
K
40
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Lieriömäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5.5 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5.5 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Porausyvyys | 19.8 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle < 900 n/mm2 | 0.04 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113265 |
|---|---|
| EAN | 4062406234720 |