Lyhyt pora HSS/E TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkat reiät suuren pyörintätarkkuuden ja erityisen lastu-uraprofiilin ansiosta.
Ristihiottu kärki, muoto C koosta 2,4 mm alkaen.
Etu
Ihanteellinen pienisyvyisiin poraustöihin (n. 2−4×d) NC-koneilla ja automaateilla.
Suositus
180° VHM-porat alumiinin työstöön saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
M
17
M
13
S
6
N
100
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
|---|---|
| Kärkikulma | 130° |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Lieriömäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 10.5 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 43 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 10.5 mm |
| Kokonaispituus l | 89 mm |
| Porausyvyys | 27.3 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle < 900 n/mm2 | 0,09 mm/k |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113260 |
|---|---|
| EAN | 4045197007285 |