Erittäin lyhyt poranterä HSS/E-PM HPC TiAlN
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Materiaali sintratusta jauhemetallurgisesta pikateräksestä vaativiin käyttökohteisiin. Profiilihionta, korkea keskeisheiton tarkkuus. Urat suurella tilavuudella.
Kärkioikaisu muoto A/C alkaen koosta 2,2 mm.
Etu
Voidaan käyttää korotetuilla leikkuuarvoilla.
Suositus
180° VHM-poranterä alumiinin työstöön saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
80
N
60
N
70
P
50
P
40
P
25
P
14
M
20
M
15
S
12
N
60
K
50
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5,8 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5,8 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Porausyvyys | 19,3 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle < 900 n/mm2 | 0,04 mm/v |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113280 |
|---|---|
| EAN | 4045197007568 |