Lyhyt poranterä HSS/E N TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen vankka ja tukeva vahvistetun ytimen ansiosta.
Profiilihiottu, korkea pyörintätarkkuus.
Etu
Ihanteellinen poraustöihin pienellä poraussyvyydellä (noin 2−4×d) NC-koneissa ja automaateissa.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
M
15
M
10
S
6
N
100
K
31
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Lieriövarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 18 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 62 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 18 mm |
| Kokonaispituus l | 123 mm |
| Porausyvyys | 35 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.2 mm/v |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113230 |
|---|---|
| EAN | 4045197006264 |