Lyhyt poranterä HSS/E N pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen tukeva ja vakaa vahvistetun ytimen ansiosta.
Profiilihiottu, erittäin tarkka pyörintä.
Pinnoittamaton
Etu
Ihanteellinen poraustöihin, joissa poraussyvyys on pieni (n. 2– 4×d) NC-koneissa ja automaateissa.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
80
N
50
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
S
5
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Lieriövarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 17.5 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 62 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 17.5 mm |
| Kokonaispituus l | 123 mm |
| Porausyvyys | 35.8 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.2 mm/v |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113150 |
|---|---|
| EAN | 4045197586438 |