Lyhyt pora HSS-E FS, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen luja ja vakaa vahvistetun ytimen ansiosta.
Profiilihiottu, korkea heittotarkkuus.
Urat kiiltävät, ohjauslistat nitrattu.
Kärkiohennus muoto C:een 3,9 mm asti, muoto S (erikois) alkaen 4 mm.
Etu
Ihanteellinen porauksiin, joissa poraussyvyys on pieni (n. 2–4×d) NC-koneissa ja automaateissa.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
40
P
30
K
25
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 38 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | FS |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5.5 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5.5 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Porausyvyys | 19.8 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,05 mm/v |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113020 |
|---|---|
| EAN | 4045197002327 |