Lyhyt poranterä HSS-Co8 FS TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen luja ja vakaa vahvistetun ytimen ansiosta.
Profiilihiottu, suuri pyörintätarkkuus.
Kärkiohennus muoto S (erikois).
Etu
Ihanteellinen porauksiin pienellä poraussyvyydellä (n. 2–4×d) NC-koneissa ja automaateissa.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
87
N
50
N
56
P
50
P
35
P
30
P
12
M
15
M
10
S
6
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 38 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | FS |
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2.8 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 16 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 2.8 mm |
| Kokonaispituus l | 46 mm |
| Porausyvyys | 11,8 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.03 mm/kierros |
| Normi | DIN 1897 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 113140 |
|---|---|
| EAN | 4045197003348 |