Kierreporanterä HSS, rullavalssattu N, pinnoittamaton 2,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Rullavalssattu, normaali kierrekulma, sydän ja sydänkartio.
Mitat DIN 338:n mukaan.
Materiaalirakenteessa ei katkoksia, joten joustava ja sopii vaativiin poraustöihin (esim. käsiporakoneilla). Edullinen malli.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2,5 mm |
| Kiinnitysuran pituus lc | 30 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 2,5 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Porausyvyys | 26.3 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,03 mm/k |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1140002,5 |
|---|---|
| EAN | 4045197008657 |