HOLEX CleverDrill -kierreporanterä, pitkä, HSS N, pinnoittamaton 3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
HOLEX CleverDrill – tukeva pora kaikkiin standardisovelluksiin. Parannettu keskiöporautuminen ristiinhiotun kärjen ansiosta. Ydin ja ydinkartio normaalit. Pinta: pronssinsävyiseksi päästetty spiraaliura.
Huomautus
Sopivat NC-alkuporat nro 112120, 112140 ja 112170, joissa 142° kärkikulma paremman prosessivarmuuden saavuttamiseksi
Seuraajatuote tuotteelle nro 116050.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
64
N
40
N
52
P
26
P
26
P
20
P
15
N
32
K
24
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierreporanterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 340 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Sarja | CleverDrill |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Normi | DIN 340 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 66 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Porausyvyys | 61.5 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.02 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1160513 |
|---|---|
| EAN | 4062406745097 |