HOLEX CleverDrill -kierreporanterä HSS N, pinnoittamaton 5,1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX CleverDrill: Tukeva pora kaikkiin vakiokäyttökohteisiin. Parannetut porauksen aloitusominaisuudet ristiinteroituksen ansiosta. Ydinainevahvuus ja ydinkartio normaalit. Profiilihiottu. Pinta: pronssinväriseksi päästetty lastu-ura.
Huomautus
Seuraajatuote nro 114030:lle.
Koot 13,2–20: valettu varsi ⌀12,7 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC − 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
80
N
50
N
60
P
35
P
32
P
22
P
18
N
40
K
30
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Lieriövarsi |
| Sarja | CleverDrill |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5.1 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 52 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5.1 mm |
| Kokonaispituus l | 86 mm |
| Porausyvyys | 44.4 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.05 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1140315,1 |
|---|---|
| EAN | 4062406744045 |