Keskipora HSS R pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiottu ja takahiottu yhdestä kappaleesta, spiraalimallinen.
Kärjenreikäpora säteellä, muoto R:
- Säteen ansiosta ei terävää siirtymää poraosasta upotusosaan kuten muodossa A, joten pienempi murtumisriski.
- Sorvauskärjen kulmavirheessä rengasmainen kosketuspinta estää työkappaletta nojaamasta vain kosketuspinnan ulko- tai sisäreunaan. Myös kärjen ollessa siirtynyt saadaan hyvä kosketus.
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
N
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Keskiöpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 333 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | k12 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tyyppi | R |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi toleranssilla h7 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Upotuskulma, säteellä | 60 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 2.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6.3 mm |
| Kokonaispituus l | 45 mm |
| Varren toleranssi | h7 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.03 mm/k |
| Työkappaleen-⌀:lle | 20 − 30 mm |
| Työkappaleen halkaisijalle | 20 − 30 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 111350 |
|---|---|
| EAN | 4045197000651 |