Ydinreiän porraskeskityspora HSS-E A, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Porraskeskityspora kierteytettävien ydinreikien keskitykseen muodon A mukaan.
Yhdistettyyn valmistukseen keskitys, sisäänvientiviiste ja ydinreiän poraus yhdessä ainoassa työvaiheessa.
Käyttötiedot
N
65
N
65
N
60
P
28
P
30
P
30
P
9
P
7
M
7
N
35
K
28
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Keskityspora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 332/2 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / -0,05 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tyyppi | A |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h7:llä |
| Upotuskulma | 60 astetta |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Halkaisija ⌀ | 10.2 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.2 mm/v |
| Työkappaleen-⌀:lle | 210 − 250 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Askelkorkeus l2 2. askel 2 | 34.5 mm |
| ⌀ d2 2. vaihe 2 | 20 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 28 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä ±0,05 | 13 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 111310 |
|---|---|
| EAN | 4062406101930 |