Kalvain HSS N, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva ydin. Tukeva kierrepora paremmalla ohjauksella porareiässä.
Etu
Erityisen sopiva kalvaukseen epäpyöreissä rei’issä. Epälinjassa oleva kiinnitys voidaan tasata.
Huomautus
Huomioi seuraava:
Älä alita kyseistä esiporauksen ⌀:tä (ks. taulukko).
Sopivat supistusholkit MK-varrella varustetuille työkaluille, katso nro 343000-343530.
Suositus
180° VHM-poria alumiinin työstöön saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Halkaisija ⌀ | 12,5 mm |
| Kiinnitys | Morse-kartio |
| Normi | DIN 343 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 101 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Kokonaispituus l | 182 mm |
| Porausyvyys | 82,3 mm |
| Kärkikulma | 120 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.14 mm/k |
| Morse-kartio MK, koko | 1 |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 8,4 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 116620 |
|---|---|
| EAN | 4062406097028 |