HM-HPC-syväreikäpora, lieriövarsi DIN 6535 HA 30×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimainen, jossa 4 ohjauslistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven syväreikäpora, jolla on korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja h7-leikkuutoleranssilla syväreikien optimaaliseen poraukseen.
Korkea suorakulmaisuus ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreikäterien 16×D prosessivarma käyttö edellyttää esikeskitystä nro 121068–121121 tai 4×D esireikää pilotterillä nro 122736. Syväreikäporauksessa alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti esireikä enimmäisporasyvyyteen asti pilotterillä nro 122736.
Esireikä parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
90
P
75
P
75
P
75
P
60
M
45
M
40
K
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 30×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjauspora |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 9 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Pajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 330 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 380 mm |
| Porausyvyys | 316.5 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.16 mm/k |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123695 |
|---|---|
| EAN | 4045197352231 |