HM-HPC-syväreiän poranterä lieriövarsi DIN 6535 HA 30×D DLC
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimainen, 6 ohjauslistalla ja sisäisillä jäähdytyskanavilla. Uuden sukupolven syväreiän poranterä, jolla on korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja leikkuutoleranssilla h7 optimaaliseen syväreikien poraukseen.
Korkea suorakulmaisuus ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Prosessivarman käytön varmistamiseksi syväreiän poranterillä 16×D vaaditaan etukäteiskeskitys nro 121068–121121 tai 4×D pilottireikä pilottiporanterällä nro 122606. Syväreiäntöissä alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti pilottireikä porauksen enimmäissyvyyteen asti pilottiporanterällä nro 122606.
Pilottireiän poraaminen parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 30×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjainpora |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 11.8 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Normi | Konepajan standardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 380 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 430 mm |
| Porausyvyys | 362.3 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.34 mm/kierros |
| Pinnoite | DLC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123595 |
|---|---|
| EAN | 4045197355157 |