HM-HPC-syväreikäpora sylinterivarsi DIN 6535 HA 25×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimallinen, 4 ohjainlistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven suurtehosyväreikäpora HPC-alueelle.
135° kärkulmalla ja leikkuutoleranssilla h7 optimaaliseen syväporaukseen.
Korkea suoruus ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Prosessivarman käytön varmistamiseksi 16×D-syväreikäporille vaaditaan esikeskitys nro 121068–121121 tai 4×D-aloitusreikä aloitusporalla nro 122736. Syväporauksessa 20×D:stä alkaen vaaditaan ehdottomasti aloitusreikä maksimiin poraussyvyyteen asti aloitusporalla nro 122736.
Aloitusreikä lisää prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
95
P
80
P
80
P
80
P
65
M
50
M
45
K
85
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 25×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjausporanterä |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 2.5 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Pajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 80 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Porausyvyys | 76.3 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.06 mm/k |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123693 |
|---|---|
| EAN | 4045197646910 |