HM-HPC-syväreikäpora sylinterivarsi DIN 6535 HA 25×D DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierremäinen, 6 ohjauslistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven syväreikäpora, jolla on korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja h7-leikkaustoleranssilla syväreikien optimaaliseen poraukseen.
Korkea reiän suoruutta ja pyöreyttä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreikäporien 16×D prosessivarma käyttö edellyttää esikeskitystä nro 121068–121121 tai 4×D-ohjausreikää ohjausporalla nro 122606. Syväreikäporauksessa alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti ohjausreikä enimmäisporasyvyyteen asti ohjausporalla nro 122606.
Ohjausreiän poraus parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
N
160
N
95
N
130
N
65
N
55
N
120
N
65
N
70
N
120
N
75
N
90
N
65
N
65
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 25×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjausporanterä |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 4.8 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 135 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 180 mm |
| Porausyvyys | 127,8 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.22 mm/v |
| Pinnoite | DLC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123593 |
|---|---|
| EAN | 4045197453594 |