HM-HPC-syväreiänporanterä sylinterivarsi DIN 6535 HA 20×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimainen, 4 ohjainlistaa ja sisäiset jäähdytyskanavat. Uuden sukupolven syväreiänpora, korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja leikkuutoleranssi h7 optimaaliseen syväreiän poraukseen.
Korkea suorakulkuisuus ja pyöreys porausreiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreiänporien 16×D prosessivarma käyttö edellyttää esikeskitystä nro 121068–121121 tai 4×D esireikää pilottiporalla nro 122736. Syväreiänporaukseen alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti pilottireikä suurimpaan poraussyvyyteen asti pilottiporalla nro 122736.
Pilottireikä parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
105
P
90
P
90
P
90
P
70
M
50
M
45
K
95
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 20×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjainpora |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 3.2 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 80 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 120 mm |
| Porausyvyys | 75.2 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.08 mm/k |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123690 |
|---|---|
| EAN | 4045197320230 |