HM-HPC-syväreiän pora, sylinterivarsi DIN 6535 HA 20×D DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimallinen, 6 ohjauslistalla ja sisäisillä jäähdytyskanavilla. Uuden sukupolven syväreiän pora korkealla suorituskyvyllä HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja leikkuutoleranssilla h7 optimaaliseen syväreiän poraukseen.
Porareiässä suuri suoruus ja pyöreys.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Prosessivarmaan käyttöön 16×D syväreiän porille vaaditaan etukäteiskeskitys nro 121068–121121 tai 4×D pilottireikä pilottiporalla nro 122606. Syväreiän porauksessa 20×D alkaen vaaditaan ehdottomasti pilottireikä maksimiporaussyvyyteen saakka pilottiporalla nro 122606.
Pilottireiän poraaminen parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
N
180
N
105
N
150
N
70
N
65
N
135
N
70
N
80
N
130
N
90
N
100
N
70
N
70
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 20×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, esireikäporanterä |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 9.8 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Normi | Työpajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 230 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 290 mm |
| Porausyvyys | 215.3 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.33 mm/v |
| Pinnoite | DLC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123590 |
|---|---|
| EAN | 4045197354341 |