HM-HPC-syväporanterä sylinterivarsi DIN 6535 HA 16×D DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierteinen, 6 ohjainlistalla ja sisäisillä jäähdytyskanavilla. Uuden sukupolven syväporanterä, jolla on korkea suorituskyky HPC-alueella.
135° kärjen kulmalla ja leikkuutoleranssilla h7 syväreikien optimaaliseen poraukseen.
Korkea suoruutta ja pyöreys porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Prosessivarmaan 16×D-syväporanterien käyttöön vaaditaan edeltävä keskitys nro 121068–121121 tai 4xD-aloitusreikä aloitusporalla nro 122606. Syväporaukseen alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti aloitusreikä maksimi poraussyvyyteen asti aloitusporalla nro 122606.
Aloitusreiän poraaminen parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
N
190
N
120
N
160
N
80
N
70
N
150
N
80
N
90
N
140
N
90
N
115
N
80
N
80
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 16×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, esiporaus |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 3,3 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 60 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Porausyvyys | 55.1 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.18 mm/k |
| Pinnoite | DLC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123588 |
|---|---|
| EAN | 4045197352262 |