HM-HPC-syvärei’ityspora, sylinterivarsi DIN 6535 HA 16×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalimainen, 4 ohjauslistalla ja sisäisillä jäähdytyskanavilla. Uuden sukupolven syvärei’ityspora korkeisiin suorituskykyihin HPC-alueella.
135° kärkikulmalla ja h7-leikkuutoleranssilla syväreikien optimaaliseen poraukseen.
Suuri suoruutta ja pyöreyttä porareiässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syvärei’itysporien 16×D prosessivarma käyttö edellyttää etukäteiskeskitystä nro 121068–121121 tai 4×D pilottireikää pilottiporalla nro 122736. Syvärei’ityksessä alkaen 20×D tarvitaan ehdottomasti pilottireikä maksimiin poraussyvyyteen saakka pilottiporalla nro 122736.
Pilottireikä parantaa prosessivarmuutta.
Käyttötiedot
P
110
P
95
P
95
P
95
P
75
M
55
M
50
K
100
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 16×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, esiporaus |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Varren malli | DIN 6535 HA h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Normi | Työpajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 215 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 265 mm |
| Porausyvyys | 197 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.18 mm/v |
| Pinnoite | TiAlN |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123688 |
|---|---|
| EAN | 4045197355485 |