GARANT Master Steel Deep HM -syväreikäpora, sylinterivarsi DIN 6535 HA 30×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoisto lastu-urien epätasaisen nousun ansiosta sekä ohjauslistan ja lisäohjausviisteiden avulla poraukseen mahdollisimman suurella tarkkuudella.
Maksimaalinen prosessivarmuus tarkasti toisiinsa sovitettujen työkalujen ansiosta kokonaisjärjestelmässä. Poraus suurimpaan syvyyteen ilman Co-Pilotia.
Huomattavasti parempi työkalun jäykkyys vahvasti vahvistetun ytimen ansiosta.
Suuremmat ajalliset lastutilavuudet ja erinomaiset kestoajat mahdollistavat taloudellisen porausprosessin huipputasolla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC. Syväreikäporauksessa alkaen 20×D tarvitaan ehdottomasti pilottireikä enimmäisporasyvyyteen pilottiporalla nro 122736. Pilottireikä lisää prosessivarmuutta.
Ilmoitettu L/D-suhde vastaa pienintä saavutettavaa poraussyvyyttä kyseisellä syväreikäporalla.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 bar |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 30×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjausreikä |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 325 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 369 mm |
| Porausyvyys | 310 mm |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.19 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123895 |
|---|---|
| EAN | 4062406269050 |