GARANT Master Steel Deep HM-syväporanterä, sylinterivarsi DIN 6535 HA 25×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoisto lastu-urien epätasaisen nousun ansiosta; ohjauslista ja lisäohjausviisteet mahdollistavat porauksen suurimmalla mahdollisella tarkkuudella.
Maksimaalinen prosessivarmuus tarkasti toisiinsa sovitettujen työkalujen ansiosta koko järjestelmässä. Poraus maksimisyvyyteen ilman Co-Pilotia.
Selvästi parempi työkalun jäykkyys voimakkaasti vahvistetun ytimen ansiosta.
Suuremmat lastutilavuudet ajassa ja erinomaiset käyttöiät mahdollistavat taloudellisen porausprosessin huipputasolla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC. Syväporaukseen alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti ohjausreikä enimmäisporasyvyyteen ohjausporalla nro 122736. Ohjausreikä parantaa prosessivarmuutta.
Annettu L/D-suhde vastaa kyseisellä syväporanterällä saavutettavissa olevaa pienintä porasyvyyttä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 25×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, esipora |
| Kärkikulma | 138° |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 6.8 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 193 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 235 mm |
| Porausyvyys | 182.8 mm |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.16 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123893 |
|---|---|
| EAN | 4067263123088 |