GARANT Master Steel Deep -täyskovametallinen syväreikäpora sylinterivarsi DIN 6535 HA 20×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoisto lastu-urien epätasaisen nousun, ohjauskiskon ja lisäohjausviisteiden ansiosta, mikä mahdollistaa porauksen korkeimmalla mahdollisella tarkkuudella.
Maksimaalinen prosessivarmuus tarkasti toisiinsa sovitettujen työkalujen ansiosta koko järjestelmässä. Poraus maksimaaliseen syvyyteen ilman Co-Pilotia.
Selvästi parannettu työkalun vakaus voimakkaasti vahvistetun ytimen ansiosta.
Lisääntyneet lastutilavuudet aikayksikössä ja erinomainen käyttöikä mahdollistavat taloudellisen porausprosessin huipputasolla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Syväreikäporien 16×D prosessivarma käyttö edellyttää esikeskitystä nro 121068–121121 tai vähintään 4×D:n pilottireikää pilottiporalla nro 122736. Syväreikäporaukseen alkaen 20×D vaaditaan ehdottomasti pilottireikä maksimi poraussyvyyteen saakka pilottiporalla nro 122736. Pilottireikä parantaa prosessivarmuutta.
Annettu L/D-suhde vastaa pienintä saavutettavaa poraussyvyyttä kyseisellä syväreikäporalla.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 baarilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 20×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjausreikäpora |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 4.3 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 102 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 144 mm |
| Porausyvyys | 95.6 mm |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.11 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123890 |
|---|---|
| EAN | 4062406268060 |