GARANT Master Steel Deep HM-syväreikäpora sylinterivarrella DIN 6535 HA 16×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoistuminen lastu-urien epätasaisen nousun, ohjainkiskon ja lisäohjausviisteiden ansiosta erittäin tarkkaan poraukseen.
Maksimaalinen prosessivarmuus täsmälleen yhteensovitettujen työkalujen ansiosta koko järjestelmässä. Poraus maksimiin syvyyteen ilman Co-Pilotia.
Selvästi parannettu työkalun vakaus voimakkaasti vahvistetun ytimen ansiosta.
Suuremmat ajalliset lastuamistilavuudet ja erinomaiset käyttöiät mahdollistavat taloudellisen porausprosessin huipputasolla.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Prosessivarman käytön varmistamiseksi 16×D-syväreikäporille vaaditaan esikeskitys nro 121068–121121 tai aloitusreikä vähintään 4×D aloitusporalla nro 122736. Syväporauksessa 20×D:stä alkaen vaaditaan ehdottomasti aloitusreikä maksimiin poraussyvyyteen asti aloitusporalla nro 122736. Aloitusreikä lisää prosessivarmuutta.
Annettu L/D-suhde vastaa pienintä saavutettavaa poraussyvyyttä kyseisellä syväreikäporalla.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 bar |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, toleranssi h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 16×D |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, esiporanterä |
| Kärkikulma | 138° |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 5.5 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | Pajanormi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 106 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | j6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 147 mm |
| Porausyvyys | 97.8 mm |
| Kärkikulma | 138 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.14 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123888 |
|---|---|
| EAN | 4062406267735 |