HM-tasakärkinen reikäsaha
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Reikäsaha ja varsi yhdestä kappaleesta (karkaistu), siksi erittäin vakaa ja täydellisellä pyörintätarkkuudella.
Kapeat kovametalliset leikkuuterät, joissa positiivinen lastukulma ja suuri päästö, takaavat hyvän leikkaavuuden pienellä leikkauspaineella.
Vaihdettava keskipora, varressa kolme kiinnityspintaa.
Leikkuuleveys 2 mm kaikissa ko’oissa. ⌀-toleranssi: + 0,10 / − 0,05 mm.
Mitta L: Kaikki koot = 8 mm.
Käyttötiedot
Käyttöön kiinteissä koneissa. Soveltuu hyvin kuitulujitetuille muoveille (GFK ja CFK).
Vain levymateriaalille, enintään 4 mm paksu.
Käyttötiedot
N
70
P
50
P
50
M
35
N
80
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
|---|---|
| ⌀-toleranssi | −0,05/0,1 mm |
| Tuotetyyppi | Ydinreikäpora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Toteutus | tasainen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Halkaisija ⌀ | 23 mm |
| Varren ⌀ | 10 mm |
| Pituus l | 8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 118500 |
|---|---|
| EAN | 4045197037152 |