Reikäsaha, HM korkea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Porauskruunu ja varsi yhdestä kappaleesta (karkaistu), siksi erittäin vakaa ja täydellisellä pyörintätarkkuudella.
Kapeat kovametalliset leikkuupalat, joissa positiivinen lastuamakulma ja suuri vapautuskulma, takaavat hyvän leikkaustehon pienellä leikkausvoimalla.
Vaihdettava keskipora, varsi jossa kolme kiinnityspintaa.
Leikkuuleveys 2 mm kaikissa kooissa. ⌀-toleranssi: + 0,10 / − 0,05 mm.
Mitta L: koko ≤ 55 = 35 mm / koko 60 = 60 mm.
Käyttötiedot
Käyttöön kiinteissä koneissa. Soveltuu hyvin kuituvahvisteisille muoveille (GFK ja CFK).
Levymateriaaleille enintään 4 mm paksuuteen tai putkille, joiden seinämävahvuus enintään 4 mm.
Käyttötiedot
N
70
P
50
P
50
M
35
N
80
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
|---|---|
| ⌀-toleranssi | −0,05/0,1 mm |
| Tuotetyyppi | Ydinreikäpora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Halkaisija ⌀ | 42 mm |
| Varren ⌀ | 10 mm |
| Pituus l | 35 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 118400 |
|---|---|
| EAN | 4045197036964 |