HM-lyhytporraspora 180° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin vakaa – porraspituus DIN 8376:n mukaan. Tarkka suorakulkuisuus tiukkojen heittotoleranssien ansiosta pora- ja uppokanta-⌀:n välillä.
Käyttötiedot
Läpireikiin ruuveille DIN-ISO 273:n mukaan ja uppokannoille DIN 74, osa 2, muodot H, J ja K, keskisarja. Ruuveille DIN 912, 6912 ja 7984, ISO 1207 (DIN 84) mukaan.
Käyttötiedot
N
180
N
180
N
260
P
90
P
90
P
90
P
60
P
35
M
35
M
30
S
25
N
180
K
110
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyteräpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 8376 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Upotuksen porraskulma | 180 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevää reikää varten |
| Tyyppi | N |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 65 mm |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 115 mm |
| Ruuveille | M8 |
| Askelkorkeus l1 1. 180° | 19 mm |
| ⌀ d2 2. h8 | 15 mm |
| Kierteille | M8 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| ⌀ d1 1. h8 | 9 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.11 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125120 |
|---|---|
| EAN | 4045197065056 |