HM-askelporanterä kierre-esioporaukseen 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Poraus- ja upotusaskel, molemmissa omat lastu-urat ja ohjausviisteet. Tällä tavoin askelporanterän profiili säilyy myös monien uudelleenteroitusten jälkeen. Upotuskulma 90°.
Etu
Kierre-esioreikä ja upotus valmistetaan täsmälleen samaan linjaan yhdellä työvaiheella. Kierre-esioreikien poraamiseen.
Käyttötiedot
N
180
N
180
N
260
P
90
P
90
P
90
P
60
P
35
M
35
M
30
S
25
N
180
K
110
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen peltipora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiässä ja läpimenevässä reiässä |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 66 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 11.4 mm |
| Kierteille | M4 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.08 mm/kierros |
| ⌀ d2 2. reunaviisteellä h7 | 6 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h7 | 3.3 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125100 |
|---|---|
| EAN | 4045197064950 |