HM-lyhytrapaporrasporanterä ydänreiälle 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin vakaa − porraspituus DIN 8378:n mukaan. Tarkka suoraviivaisuus tiukkojen heittotoleranssien ansiosta poraus- ja upotus-⌀:n välillä.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva NC-koneille ja automaateille. Kierrettäville ydänporatuille reiille DIN 336, lehti 1, 90° upotuksella. Tällöin seuraava kierretappi ei leikkaa terävään reiän reunaan.
Koot F: Ydänporatut reit seuraavaa kierretappia varten.
Käyttötiedot
N
180
N
180
N
260
P
90
P
90
P
90
P
60
P
35
M
35
M
30
S
25
N
180
K
110
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyteräpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 8378 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | umpireiässä ja läpireiässä |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitysuran pituus lc | 20 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 62 mm |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 2.5 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h8 | 1,8 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 5.3 mm |
| Kierteille | M2F |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.05 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 125050 |
|---|---|
| EAN | 4045197265500 |