HM-NC-keskityspora 90° erikoispitkä, kierteinen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka keskinen kärkihionta. Helppo esiporaus ja korkea muototarkkuus keskiporauksessa. Vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Erittäin pitkä malli.
Käyttötiedot
Kärkikulma 90° keskiporaukseen ja samanaikaiseen upotukseen, kun perään käytetään halkaisijaltaan pienempää spiraaliporaa.
Huomautus
Käytä kierroslukua todellisen poraus-⌀:n mukaan (ei yleisesti poran ulko-⌀:n mukaan).
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA. (alkaen ⌀ 6 mm)
Muoto HB: tilaa nro 121050.
Muoto HE: tilaa nro 121051 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
260
N
200
N
240
P
90
P
80
P
65
P
55
M
35
M
30
S
40
N
200
K
90
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kiinnitysuran pituus lc | 35 mm |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 200 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.03 mm/kierros |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121051 |
|---|---|
| EAN | 4062406120764 |