NC-suurtehopora FS, lieriövarsi DIN 6535 HA TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisen tukeva suuremman ydinainevahvuuden ja erikoisprofiilin ansiosta. Erikoiskärkitys.
Korkea pyörintätarkkuus ja käyttöikä. Korkea porausreikien laatu.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE toimitettavissa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilataan nro 122545.
Muoto HE: tilataan nro 122540 + 129100HE.
Käyttötiedot
N
190
N
140
N
170
P
90
P
85
P
75
P
65
P
40
M
40
M
30
S
25
N
160
K
70
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | FS |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 4.4 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 44 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 82 mm |
| Porausyvyys | 37.4 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.14 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Toleranssi ø | h7 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122540 |
|---|---|
| EAN | 4045197051813 |