HM-HPC-mikroporanterä TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Korkeakapasiteettinen minipora erittäin pitkällä spiraalilla.
Varren ⌀ 3 mm h6 kutisteistukoille.
Korkea pyörintätarkkuus ja tarkkuushiottu HPC-käyttöön teräksen työstössä.
Toleranssi: nimelliskoko ⌀ + 0,004 mm.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
200
N
140
N
140
P
70
P
70
P
70
H
25
P
55
P
35
M
35
M
30
S
20
N
140
K
90
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h6-toleranssilla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Puolistandardi | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Halkaisija ⌀ | 1,75 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 10.5 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | 0 / 0,004 |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 38 mm |
| Porausyvyys | 7.9 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0,04 mm/kierros |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121220 |
|---|---|
| EAN | 4045197264503 |