Flowdrill-virtausporanterä vakio (laipalla)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kierrosluku ja kitka synnyttävät paikallista kitkalämpöä, joka plastisoi kaiken tyyppiset metallimateriaalit. Näin saadaan aikaan luja kiinnitys vain muutamassa sekunnissa. Alkuperäinen materiaalipaksuus moninkertaistuu ilman lastunmuodostusta.
Virtausporanterä tuottaa kovametallin monikulmakontuurin avulla kitkalämpöä, joka plastisoi kaikki metalliset materiaalit. Näin saadaan aikaan luja kiinnitys vain muutamassa sekunnissa. Alkuperäinen materiaalipaksuus moninkertaistuu ilman lastunmuodostusta.
Rakenne
Kovametallinen virtausporanterä ydinkohdan reiän valmistukseen kierreformauksen esivaiheena.
Etu
- Suuret kustannus- ja aikasäästöt verrattuna tavanomaisiin menetelmiin (esim. kiristysmutterit).
- Ei lastunmuodostusta, ei jätettä; korvaa niitti-, hitsaus- ja puristusmutterit.
- Tukeva perusta kierteille, joihin kohdistuu suuret kiristysvoimat.
- Kaikille yleisille materiaalipaksuuksille ja kierrekoille (kierteet DIN 13 mukaan).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kitkaporat |
|---|---|
| Kierteelle M | M6 |
| Suurin materiaalipaksuus | 2.9 mm |
| Suositeltu käyttöteho | 1 kW |
| Suositeltu kierrosluku | 2400 min-1 |
| Keskiöreiän ⌀ | 5.4 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 082730 |
|---|---|
| EAN | 2050001740205 |