HM-kierrepora TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 338:n mukainen.
Sama nimellis-⌀ ja varren ⌀.
TiN-pinnoite.
Huomautus
Uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Luistamaton kiinnitys poraistukassa nro 341050 timanttipinnoitetuilla leuoilla.
Käyttötiedot
N
230
N
160
N
160
P
80
P
80
P
70
P
50
P
30
M
30
M
25
S
20
N
160
K
85
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 30 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h7:llä |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h7:llä |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6.6 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 63 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6.6 mm |
| Kokonaispituus l | 101 mm |
| Porausyvyys | 53.1 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.11 mm/kierros |
| Varren toleranssi | h7 |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h7 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122301 |
|---|---|
| EAN | 4045197042712 |