HM-kierrepora
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 338:n mukainen.
Sama nimellis-⌀ ja varsi-⌀.
Huomautus
Uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Luistamaton kiinnitys poraistukassa nro 341050 timanttipinnoitetuilla leukapaloilla.
Käyttötiedot
N
200
N
140
N
140
P
70
P
70
P
60
P
40
P
25
M
20
M
20
S
15
N
140
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 30 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h7:llä |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h7:llä |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6.8 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 69 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 6.8 mm |
| Kokonaispituus l | 109 mm |
| Porausyvyys | 58.8 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.11 mm/v |
| Varren toleranssi | h7 |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h7 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122250 |
|---|---|
| EAN | 4045197041838 |