HM-kierrepora, erikoislyhyt, TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 6539:n mukainen (erikoislyhyt).
Samalla nimellis-⌀:lla ja varsi-⌀:lla.
TiN-pinnoite.
Huomautus
Uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Kitkavarma kiinnitys poraistukassa nro 341050 timanttipinnoitetuilla leukapaloilla.
Käyttötiedot
N
230
N
160
N
160
P
80
P
80
P
70
P
50
P
30
M
30
M
25
S
20
N
160
K
85
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 30 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierreporanterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6539 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h7 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h7 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 11,5 mm |
| Normi | DIN 6539 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 47 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 11,5 mm |
| Kokonaispituus l | 95 mm |
| Porausyvyys | 29,8 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0,14 mm/k |
| Varren toleranssi | h7 |
| Normi | DIN 6539 |
| Toleranssi ø | h7 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122160 |
|---|---|
| EAN | 4045197040985 |