HM-erikoispora DIN 6535 HA
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierteinen tarkkuuspora muovimateriaaleille.
Itsekeskitys ja 1-särmägeometria antavat erittäin tarkat porausmitat. Kiillotetut lastu-urat takaavat optimaalisen lastunpoiston.
Saavuttaa toleranssialueen IT7 sisäänmeno-⌀:stä ulostulo-⌀:ään erityisen kärkihionnan ansiosta.
Toleranssi: koko nimellis-⌀ ±0,003 mm.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 121201 + 129100HB.
Muoto HE: tilaa nro 121201 + 129100HE.
Käyttötiedot
N
50
N
50
N
50
N
50
N
40
N
50
N
30
N
60
N
60
N
60
N
40
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 120 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | ±0,003 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajanormi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Pituus xD | 5×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Halkaisija ⌀ | 2.03 mm |
| Normi | Pajastandardi; Pajastandardi; Pajastandardi |
| Kiinnitysuran pituus lc | 14 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | ±0,003 |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Porausyvyys | 11 mm |
| Kärkikulma | 120 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f PEEK:ssä | 0.1 mm/kierros |
| Normi | Tehdasnormi; Tehdasnormi; Tehdasnormi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121201 |
|---|---|
| EAN | 4069515028714 |