Spiraalipora kovametallikärjellä, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu kovametalliterillä. Hiottu kärkien välistä.
Varsi vetotapilla käytettäväksi kiristysholkeissa.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
140
P
70
P
70
P
60
P
40
P
25
N
140
K
90
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118° |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HM K20 |
| Normi | DIN 8037 |
| Kiinnitys | Lieriövarsi vetolapulla DIN 1809:n mukaan |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi vetouralla DIN 1809:n mukaan |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Normi | DIN 8037 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 28 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Porausyvyys | 20,5 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.07 mm/v |
| Normi | DIN 8037 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121150 |
|---|---|
| EAN | 4045197471321 |